0

Twój koszyk jest pusty.

Przepływowy podgrzewacz wody Chronomite to urządzenie, dzięki któremu zapewnisz dostęp do ciepłej wody bez konieczności kosztownych instalacji hydraulicznych, które zajmują dużo przestrzeni. 

Kompaktowe, łatwe do zamontowania urządzenie Chronomite daje ogromne możliwości budowy instalacji ciepłej wody w miejscach o ograniczonej przestrzeni i utrudnionym dostępie. To doskonała alternatywa dla rozległych instalacji hydraulicznych. Już od lat 60-tych ubiegłego wieku projektanci i inwestorzy instalacji hydraulicznych zastanawiali się, w jaki sposób można zapewnić dostęp do ciepłej wody tam, gdzie tradycyjne instalacje z różnych powodów nie miały racji bytu.

Zasady budowy tego typu instalacji zrewolucjonizował rozwój technologii, a mianowicie technika mikroprocesorowa. Jako Topserw oferujemy eksportowane z USA najwyższej jakości urządzenia zapewniające higienę, zarówno dla użytku prywatnego, jak i publicznego. Nasze podgrzewacze do działania potrzebują tylko dostępu do zimnej wody i zasilania elektrycznego. Ponadto:

 • Urządzenia te charakteryzuje uniwersalność - można je z powodzeniem wykorzystywać w warunkach prywatnych oraz wszędzie tam, gdzie znajdują się duże skupiska ludzi, np. w toaletach publicznych.
 • Sterowane mikroprocesowo przepływowe ogrzewacze wody to również odpowiedź na globalne wyzwanie, jakim jest kryzys klimatyczny. Nowoczesne urządzenia hydrauliczne zapewniają możliwość utrzymania ciepłej wody w instalacjach przemysłowych.

 

Jak działa ogrzewacz przepływowy Chronomite?

Przepływowy podgrzewacz wody montowany jest przy punkcie poboru wody. Do podgrzewania wykorzystuje prąd elektryczny, a moc grzewcza jest na bieżąco dostosowywana. Pozwala na ogromną oszczędność energii i brak strat wody. Ilość ciepłej wody jest praktycznie nieograniczona, co umożliwia jednoczesne zasilanie nawet kilku urządzeń. W obudowie podgrzewacza umieszczony jest szereg specjalnie zaprojektowanych grzałek, które błyskawicznie podgrzewają wodę przepływającą przez urządzenie. Nie pobiera on prądu, gdy woda nie przepływa.

Układ przepływu wody przez grzałki jest zaprojektowany w taki sposób, aby podczas pracy urządzenia następowało samooczyszczenie komory grzejnej, gdzie nie gromadzą się osady mineralne substancji alkalicznych i wapnia. Przepływowy podgrzewacz wody umożliwia zatem dostęp do ciepłej wody bez konieczności budowy kosztownych i skomplikowanych instalacji, posiadających mnóstwo złączy i zaworów, zmniejsza także ryzyko korozji i rozszczelnienia urządzenia, obniżając tym samym koszty konserwacji i eksploatacji oraz zapewniając dłuższą trwałość instalacji.

 

Dlaczego warto postawić na przepływowy podgrzewacz wody Chronomite?

 • Minimalny koszt urządzenia i instalacji - ponieważ do działania urządzenia niezbędny jest wyłącznie dostęp do zimnej wody i prądu, podgrzewacze odznaczają niskie koszty instalacji (nie ma tutaj konieczności ciągnięcia długich, skomplikowanych i kosztownych instalacji).
 • Obniżone koszty eksploatacji - innowacyjna budowa urządzenia znacznie zmniejsza ryzyko korozji i rozszczelnienia urządzenia, obniżając tym samym koszty konserwacji i eksploatacji, co zapewnia dłuższą trwałość instalacji. Podgrzewacz ogranicza także bezproduktywne marnowanie wody i oszczędza prąd - jest on pobierany wyłącznie wtedy, gdy korzystamy z urządzenia.
 • Efektywność energetyczna - sterowanie mikroprocesorowe w ogrzewaczu zapewnia ciągłe dostosowanie temperatury ogrzewania wody do bieżącego poboru, dzięki czemu zużycie energii elektrycznej jest o wiele niższe, a urządzenie jest bardziej efektywne energetycznie. Efektywność energetyczna przepływowego ogrzewacza wody wynosi nawet 99%.
 • Nieograniczona ilość ciepłej wody - korzystanie z podgrzewacza przepływowego pozwala na nieograniczony dostęp do ciepłej wody, która pojawia się w urządzeniu już po 2 sekundach. Nie ma więc mowy o czekaniu na dopłynięcie ciepłej wody ze źródła, jak ma to miejsce w tradycyjnych, zasobnikowych instalacjach.
 • Niewielkie rozmiary - podgrzewacz przepływowy Chronomite zajmuje niewielką ilość miejsca przy punkcie poboru wody. Urządzenie można umieścić właściwie wszędzie, co umożliwia estetyczne zaaranżowanie przestrzeni.
 • Niskie wymagania konserwacyjne - nowoczesne urządzenia podgrzewające wodę od Chronomite wyposażone są w  funkcję samoczyszczenia, co eliminuje osadzanie się minerałów alkalicznych i wapnia wewnątrz urządzenia. Ryzyko korozji ograniczone jest do minimum, co wpływa na długą żywotność instalacji, a także brak kosztów konserwacyjnych.
 • Bezpieczna ciepła woda na żądanie - tradycyjne instalacje zasobnikowe do ciepłej wody narażone są na rozwój szkodliwych dla zdrowia bakterii. Przepływowy ogrzewacz wody skutecznie niweluje to niebezpieczeństwo. Dodatkowo, sterowane mikroprocesorowo przepływowe ogrzewacze wody posiadają wbudowane układy, które zapobiegają oparzeniom przez gorącą wodę.
 • Urządzenia wyprodukowane bez zawartości ołowiu - wszystkie urządzenia Chronomite wyprodukowane są z elementów, które nie zawierają ołowiu.
 • Nasze podgrzewacze są w pełni przyjazne środowisku - przyczyniają się do oszczędności wody i energii elektrycznej, posiadają certyfikat LEED potwierdzający zgodność z wymogami Amerykańskiego Urzędu ds. Budownictwa Przyjaznego Środowisku (USGBC).
 • Bezpieczeństwo instalacji - ogrzewacze wody Chronomite eliminują możliwość występowania wycieków gazu, wybuchów i korozji zasobników ciepłej wody, która  stwarza ryzyko wycieków.
 • Ochrona zasobów naturalnych - ciepła woda jest dostarczana błyskawicznie, dzięki czemu zużycie wody i energii jest mniejsze, a koszty eksploatacyjne są niższe.


Dowiedz się więcej na temat przepływowych ogrzewaczy wody Chronomite - nasz przedstawiciel Topserw odpowie na wszystkie Twoje pytania i pomoże zaplanować wdrożenie instalacji tego kompaktowego urządzenia. Napisz do nas: info@topserw.pl

Jesteśmy doświadczoną firmą oferującą najlepsze technologicznie rozwiązania, wybierz zatem doświadczonego partnera! Współpracując z Topserw możesz liczyć na nasze kompleksowe wsparcie w zakresie doboru odpowiedniego modelu podgrzewacza do wody.